AAE šeihu lekcijas

2012.gada 2.jūnijā Latvijas kultūras centrā ieradās divi viesi no AAE. Pēc apvienotā solā Rīgas mošejā, viesi novadīja lekciju, kurā piedalījās Latvijas Islāma kultūras centra pārstāvji, sabiedriskie darbinieki, studentu grupa un daudzi Latvijas muslimi. Divu stundu garajā lekcijā tika skarti nopietni jautājumi par Islāma pamatiem un Islāma attīstību vispār. Pēc lekcijas katram klātesošajam bija iespēja uzdot sevi interesējošos jautājumus šeiham. Islāma zinātnieks dzimis Ēģiptē un šobrīd dzīvo Apvienotajos Arābu Emirātos. Viņš strādā Aļ – Azhar (viena no lielākajām Ēģiptes universitātēm, kura apvieno 17 fakultātes) universitātē.

Šeihs Abdulalīms Halids Mutavalli bija ieradies kopā ar savu palīgu Muhammadu Aļ – Misri. Abdulalīms Mutavalli ir daudzu Islāmam veltītu rakstu un grāmatu autors. Šeihs bieži nodarbojas ar davā (aicināšanu uz Islāmu) un ir vadījis lekcijas jau 23 pasaules valstīs (Kanādā, Eiropas valstīs un Āfrikā).

Vēlāk, preses sekretariāta ofisā, notika zinātnieku un Latvijas Islāma kultūras centra padomes tikšanās centra priekšsēdētāja Zufara Zainuļina vadībā. Tikšanās laikā rūpīgi tika izskatīti jautājumi par kopējo sadarbību un tālākām Islāma attīstības perspektīvām Latvijā. Pēc Latvijas Islāma kultūras centra preses dienesta ziņām, 2012.gada 4.jūnijā viesi devās uz Tallinu, lai turpinātu savu izglītojošo darbu.